چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

چهارشنبه 12 اسفند 1394
11:01
زهرا مرزبان

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

در حال حاضر تولید کنندگان پالت چوبی با یک چالش بزرگ روبرو هستند: تهیه چوب مورد نیاز. رقابت بالایی بین تولید کنندگان پالت چوبی با صنایع دیگری که از چوب های با درجه پایین استفاده می کنند وجود دارد، از طرفی نیز کارخانه های چوب بری، به اندازه ی تقاضا، چوب تولید نمی کنند. در واقع به عبارتی تقاضا بیشتر از عرضه است.

برای مثال افزایش 9 درصدی در صنعت ساختمان سازی آمریکا پیش بینی شده است که باعث افزایش تقاضا برای چوب مورد نیاز پالت چوبی می شود، اما با این وجود کارخانه های چوب بری در سراسر این کشور، در حال بسته شدن هستند. چرا؟ در اینجا سه دلیل برای این سوال بیان می کنیم.

1. کافی نبودن مواد اولیه

کارخانه های چوب بری به اندازه کافی برای تامین تقاضا، چوب دریافت نمی کنند. اگرچه موجودی فراوانی از درختان وجود دارد، اما زمین داران تمایل کمتری به فروش آنها دارند. در عوض، آنها ترجیح می دهند از زمین های خود برای مقاصد تفریحی و نگه داشتن درختان برای حفظ حریم خصوصی از همسایگان استفاده کنند. این تنها دلیل عقب ماندن عرضه از تقاضا نیست: هجوم سوسک در برخی از مناطق کانادا نیز به منابع چوب آسیب رسانده است.

2. شرایط آب و هوایی بد

به دلیل زمستان سخت غیر منتظره، عملیات بسیاری از کارگاه های چوب بری صدمه دید. این شرایط تولید چوب را بسیار مشکل کرد.

3. کافی نبودن چوب برها

صنعت چوب بری دچار کمبود شدید چوب بر و الوار ساز است. شورای چوب بری آمریکا در مورد میزان سختی جذب نیروی جوان در صنعت چوب بری در سال های اخیر ابراز نگرانی کرد. همین امر باعث کاهش عرضه چوب مورد نیاز برای تولید و ساخت پالت چوبی شده است.


[ بازدید : 522 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]