IPPC چیست و چه نقشی در صنعت پالت چوبی دارد؟

سه شنبه 1 دی 1394
15:16
زهرا مرزبان

IPPC محافظت در برابر انتقال گونه های مهاجم در سراسر مرزهای بین المللی است. از آنجا که گونه های مهاجم خطری عظیم برای جمعیت درخت بومی ایجاد می کنند، مقررات ISMP-15 به شدت برای همه انواع پالت چوبی که مرزهای بین المللی جابه جا می شوند، اجرا می شود. مجازات پالت چوبی با درمان نامناسب هم به شرکت حمل و نقل و هم به تولید کننده پالت چوبی ضربه وارد می کند.

IPPC چیست؟

IPPC مخفف کمیته بین المللی حفاظت از گیاه است. ماموریت آن حفاظت از جمعیت گیاهان در سراسر جهان در مقابل  اثرات مخرب گونه های مهاجم است. یکی از موارد مورد توجه در IPPC جلوگیری از واردات و صادرات این گونه ها به منظور اجرای تدابیر بین المللی گیاهی (ISPM) است، که به طور مستقیم به گونه های موجود در چوب مرتبط می شود. ISPM-15 مخصوص بسته بندی چوب است، و بنابراین پالت چوبی زیر شاخه آن است.

اجرای ISPM-15

آژانس اجرای ISPM-15 در آمریکا به عنوان "APHIS"_ خدمات بازرسی بهداشت گیاهان و حیوانات_ شناخته شده است. آنها قادر به مجازات حمل و نقل های ناسازگار و کارخانه های پالت چوبی هستند. کمیته استانداردهای چوب آمریکا (ALS) مسئول اجرای "درمان حرارتی" است. پایبندی به استانداردهای IPPC در نتیجه تفسیر و اجرا در سطح کمیته ALS است.

به عنوان یک مشتری پالت چوبی ، مهم است که بدانید که تولید کننده شما درمان ISPM-15 را به درستی انجام داده باشد. اگر یک بازرس مرزی متوجه شود که یک پالت چوبی غیر سازگار است، می تواند حمل و نقل شما را به کلی متوقف کند.حتی ممکن است برای شما مجازات و جریمه ای را در نظر بگیرد. شما باید در هنگام خرید پالت چوبی مطمئن شوید که تمام پالت ها به درستی دارای علامت ISPM-15 باشند. حتی اگر پالت ها درمان شده باشند، اما به درستی مهر و موم نشده باشند، به آنها مجوز عبور از مرز داده نخواهد شد.

 


[ بازدید : 446 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]