انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

شنبه 28 شهريور 1394
12:18
زهرا مرزبان

انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

انتخاب اینکه چه چوبی برای ساخت پالت چوبی استفاده شود معمولا به قیمت و دوام چوب بستگی دارد. چوب یک ماده ارزان قیمت، بسیار محکم است و بعد از تبدیل شدن به پالت چوبی قابل بازیافت است. و به طور قابل توجهی در سرار جهان مورد استفاده قرار می گیرد.برخی از تولیدکنندگان تخصصی، نیاز به پالت های فلزی و یا پلاستیکی دارند، اما این مواد خیلی گران تر هستند.برای اکثر بخش ها، چوب محبوب ترین ماده در دسترس است.

انتخاب چوب

اولین گزینه ای که باید در نظر گرفته شود نوع چوب مورد استفاده در ساخت پالت چوبی است. مطالعات اخیر بیانگر وجود طیف وسیعی از کیفیت در بازار پالت چوبی است. تولید کنندگان معتبر پالت چوبی از چوب های با کیفیت بالا برای تولید و ساخت پالت چوبی استفاده می کنند.پالت چوبی از هسته چوب پهن برگان تهیه می شود. هنگامی که قسمت های خارجی یک درخت برای ساخت وسایل دیگر استفاده می شود، هسته آن برای تولید پالت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیش از دو برابر پالت های چوبی از چوب جنگلی سخت ساخته شده اند. بیش از 60% پالت های چوبی ساخته شده از چوب پهن برگان ترکیبی از چوب های مختلف هستند اما 27% از چوب بلوط و یا هسته چوب های سخت دیگر ساخته شده اند. از آنجا که هسته چوب های جنگلی مانند بلوط و گیلاس با دوام تر هستند، پالت چوبی ساخته شده از این نوع چوب ها برای بارهای سنگین و آسیب پذیر ایده آل تر هستند. چوب های سخت به سه صورت زیر دسته بندی شده اند، تراکم بالا، متوسط و پایین. و انتخاب نوع آن به نیاز شما بستگی دارد.

پالت چوبی ساخته شده از چوب های نرم، از سوی دیگر، برای بارگیری های سبک تر و کمتر آسیب پذیر مانند بسته های دستمال کاغذی مناسب هستند. دوام نرم چوب ها را می توان با خشک کردن از طریق کوره افزایش داد. انجام فرآیند خشک کردن چوب کاج زرین در کوره، این چوب را از نظر استحکام با برخی از پهن برگان برابر می کند. سوزنی برگان از پهن برگان سبک تر هستند و شرکت با در نظر گرفتن بسته ها و حمل و نقل آنها جنس پالت چوبی را انتخاب می کند. بدیهی است مشتریانی که بارهای سنگین حمل می کنند نیاز به پالت چوبی قویتر برای پشتیبانی کالاهای خود دارند. امروزه چوب یک راه حل موثر برای نیازهای پالت در آمریکا است. پالت چوبی هنوز هم در بسیاری از کسب و کار ها که دارای بخش نقل و انتقال محصولات هستند مورد استفاده اند.


[ بازدید : 519 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]