ساخت صندوقچه با استفاده از پالت چوبی

يکشنبه 22 شهريور 1394
9:19
زهرا مرزبان

ساخت صندوقچه با استفاده از پالت چوبی

یکی دیگر از وسایلی که با استفاده از پالت چوبی می توان ساخت، صندوقچه است. برای انجام این کار باید مراحلی را طی کنید که در اینجا به آنها اشاره می کنیم.

  1. ابتدا باید به آرامی میخ ها را از پالت چوبی جدا کرده و آن را به تخته هایی جداگانه تبدیل کنید.
  2. صاف ترین و سالم ترین تخته ها را برای ساخت قاب صندوقچه انتخاب کنید. با استفاده از یک مداد اندازه های مورد نظر خود را علامت بزنید.
  3. سپس تخته ها را به اندازه های علامت زده شده ببرید. می توانید برای زیبایی کار آنها را از سایر تخته ها باریک تر کنید.
  4. بعد از انجام برش، تخته ها را با استفاده از میخ و چسب چوب به هم وصل کنید. از درست بودن اندازه ها و صافی آنها اطمینان حاصل کنید. شما نیاز به دو قاب دارید، یکی برای پایین صندوقچه و دیگری برای قسمت بالای آن.
  5. حال تخته های کناری صندوقچه را انتخاب و اندازه های ان ها را مشخص کنید. اگر شما برای این کار از پالت چوبی دست دوم استفاده می کنید، تخته ها دارای رنگ های متفاوتی هستند که این به زیبایی کار می افزاید.
  6. تخته ها را برش داده و آنها را از داخل به قاب ها وصل کنید. برای قسمت های گوشه صندوقچه بهتر است برای افزایش زیبایی از قطعات باریک تر استفاده کنید. برای چسباندن تخته ها از میخ و چسب چوب استفاده کنید.
  7. چها ر قطعه مثلثی چوب برای قسمت کف صندوقچه بریده و با میخ به قاب وصل کنید این قطعات برای نگهداری صفحه زیرین صندوقچه استفاده می شوند.
  8. حال یک تکه چوب مستطیل به اندازه کف صندوقچه تهیه کرده و آن را در کف و بر روی قسمت های مثلثی قرار دهید و بچسبانید.
  9. سپس برای ساخت درب صندوقچه چند تخته را به هم وصل کنید و بر روی آنها دو تخته به صورت عمودی بچسبانید به منظور اتصال تخته ها به یکدیگر و درب را با دو لولا به صندوقچه وصل کنید.

با انجام این مراحل، صندوقچه شما آماده خواهد بود. شما با به کار گیری خلاقیت خود می توانید آن را به شکل های مختلف تزئین و مورد استفاده قرار دهید.


[ بازدید : 249 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]