جک پالت چیست؟

دوشنبه 2 شهريور 1394
14:27
زهرا مرزبان

جک پالت چیست؟

غالبا برای بلند کردن و جابه جایی پالت چوبی و سایر انواع پالت ها از ابزار و ماشین آلات مختلفی استفاده می کنند. یکی از پر کاربردترین دستگاه های مورد استفاده برای جابه جایی پالت چوبی، جک پالت (pallet jack ) است. جک پالت دارای انواع متفاوتی است و بسته به نیاز، می توان از انواع مختلف آن برای حمل پالت چوبی استفاده کرد. انتقال پالت چوبی با استفاده از جک پالت به مراتب راحت تر از جابه جایی آن به صورت دستی است. جک پالت ها از نظر نوع کارکرد، جنس آلیاژ، اندازه شاخه ها و ارتفاع دستگاه  ها دارای انواع مختلفی هستند.

جک پالت ها ممکن است به صورت مکانیکی و یا الکترونیکی کار کنند. جنس ساختمان بدنه آن از فلزهای مختلف ساخته می شود. شاخه های جک پالت ممکن است کوتاه، بلند، پهن و یا باریک باشد. ارتفاع دستگاه جک پالت نیز بسته به نوع و محل استفاده متفاوت است.

در حال حاضر در اکثر کارخانه ها، شرکت های تولیدی بزرگ، انبارها و بسیاری از محل های دیگر برای انتقال پالت چوبی از انواع مختلف جک پالت استفاده می کنند. این کار در وقت وهزینه صرفه جویی می کند.

البته لازم به ذکر است که جک پالت تنها برای حمل توسط پالت چوبی و انواع دیگر پالت استفاده نمی شود. می توان از این وسیله برای حمل بسیاری از مواد و کالا حتی بدون نیاز به پالت نیز استفاده کرد. اما استفاده غالب آنها برای حمل پالت است. از این ماشین در قسمت های مختلف کارخانه (مانند بارگیری، حمل و ...) استفاده می شود.


[ بازدید : 138 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
ساخت وبلاگ جدید هتل هتل آزادی تهران هتل اسپیناس پالاس چت روم چت روم چت فارسی جای لینک شما
بستن تبلیغات [x]