چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

چهارشنبه 12 اسفند 1394
11:01
زهرا مرزبان

چرا عرضه چوب برای پالت چوبی با تقاضا آن هماهنگی ندارد؟

در حال حاضر تولید کنندگان پالت چوبی با یک چالش بزرگ روبرو هستند: تهیه چوب مورد نیاز. رقابت بالایی بین تولید کنندگان پالت چوبی با صنایع دیگری که از چوب های با درجه پایین استفاده می کنند وجود دارد، از طرفی نیز کارخانه های چوب بری، به اندازه ی تقاضا، چوب تولید نمی کنند. در واقع به عبارتی تقاضا بیشتر از عرضه است.

برای مثال افزایش 9 درصدی در صنعت ساختمان سازی آمریکا پیش بینی شده است که باعث افزایش تقاضا برای چوب مورد نیاز پالت چوبی می شود، اما با این وجود کارخانه های چوب بری در سراسر این کشور، در حال بسته شدن هستند. چرا؟ در اینجا سه دلیل برای این سوال بیان می کنیم.

1. کافی نبودن مواد اولیه

کارخانه های چوب بری به اندازه کافی برای تامین تقاضا، چوب دریافت نمی کنند. اگرچه موجودی فراوانی از درختان وجود دارد، اما زمین داران تمایل کمتری به فروش آنها دارند. در عوض، آنها ترجیح می دهند از زمین های خود برای مقاصد تفریحی و نگه داشتن درختان برای حفظ حریم خصوصی از همسایگان استفاده کنند. این تنها دلیل عقب ماندن عرضه از تقاضا نیست: هجوم سوسک در برخی از مناطق کانادا نیز به منابع چوب آسیب رسانده است.

2. شرایط آب و هوایی بد

به دلیل زمستان سخت غیر منتظره، عملیات بسیاری از کارگاه های چوب بری صدمه دید. این شرایط تولید چوب را بسیار مشکل کرد.

3. کافی نبودن چوب برها

صنعت چوب بری دچار کمبود شدید چوب بر و الوار ساز است. شورای چوب بری آمریکا در مورد میزان سختی جذب نیروی جوان در صنعت چوب بری در سال های اخیر ابراز نگرانی کرد. همین امر باعث کاهش عرضه چوب مورد نیاز برای تولید و ساخت پالت چوبی شده است.


[ بازدید : 521 ]

عملیات حرارتی در پالت چوبی و مزایای آن

دوشنبه 14 دی 1394
9:42
زهرا مرزبان

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش گونه های مهاجم در پالت چوبی

میلیون ها پالت چوبی از مرزهای بین المللی به عنوان بخشی از تجارت بین دو کشورجابه جا می شوند. این پالت ها، متاسفانه، جایگاه مناسبی برای گسترش گونه های مهاجم هستند. برای مبارزه با این مشکل و حفاظت از جمعیت جنگل ها و درختان، کنوانسیون بین المللی گیاهپزشکی (IPPC) استانداردهای بین المللی برای اقدامات گیاهی (ISPMs) صادر کرد. هدف ISPM-15 جلوگیری از گسترش گونه های مهاجم از طریق حمل و نقل چوب در سراسر مرزهای. بین المللی است. عملیات حرارتی یکی از راه های پرطرفدار برای رسیدن به این استاندارد است.

عملیات حرارتی در مقابل درمان شیمیایی

از دیرباز، دو راه برای دستیابی به استانداردهای IPPCبرای صادرات پالت چوبی در نظر گرفته شده است: عملیات حرارتی و درمان شیمیایی. در درمان شیمیایی نیاز به بخور پالت چوبی با متیل بروماید، که یک ماده شیمیایی بسیار سمی است، داریم. استفاده از متیل بروماید در ایالات متحده از رده خارج شده است. اما استفاده از این ماده در صنعت پالت چوبی هنوز قانونی است، اما بسیاری از تولید کنندگان پالت چوبی در حال منسوخ کردن این روش به دلیل سمی بودن آن هستند.

عملیات حرارتی یک گزینه بسیار سالم تر از درمان شیمیایی است و توسط اکثر تولید کنندگان پالت چوبی استفاده می شود. اتاق های گرمایش در پروپان و گاز طبیعی. عملیات حرارتی مستلزم آن است که چوب به دمای هسته 56ºC برسد و برای حداقل 30 دقیقه در آن باقی بماند. پروب ها برای نظارت بر درجه حرارت در چوب قرار داده شده اند، و سیستم ها کامپیوتری هستند.

درمان با استفاده از ریز موج های الکترومغناطیسی

به تازگی فن آوری نوآورانه جدیدی توسعه داده شده است که ممکن است یک گزینه بهتر از عملیات حرارتی برای درمان پالت چوبی باشد. این درمان "microwaving" نام دارد. این فرآیند مستلزم بخار چوب با امواج الکترو مغناطیسی است.انرژی امواج الکترومغناطیسی هنگامی که توسط آب موجود در پالت چوبی جذب می شود به گرما تبدیل شده و گونه های مهاجم را از بین می برد. این روش گرمای بیشتری را نسبت به حرارت معمولی فراهم می کند. و همچنین نیاز به زمان کمتری دارد. در این روش نیاز است که دمای سطح چوب برای مدت زمان یک دقیقه 62 درجه سانتی گراد باقی بماند.

هدف درمان حرارتی دفع و جلوگیری از توسعه گونه های مهاجم در محل هایی است که تا به حال در آن حضور نداشته اند.


[ بازدید : 456 ]

عرضه و تقاضا: چگونه بازار پالت چوبی تحت تاثیرصنایع دیگر است؟

سه شنبه 1 دی 1394
15:16
زهرا مرزبان

عرضه و تقاضا: چگونه بازار پالت چوبی تحت تاثیرصنایع دیگر است؟

تولید کنندگان پالت چوبی، منبع ثابتی برای تهیه انواع خاص چوب ندارند. در عوض باید با کارگزاران و کارخانه های تولید به منظور تامین مواد خام مورد نیاز برای تهیه پالت چوبی به طور مستقیم ارتباط برقرار کنند. در مورد چوب های نرم (سوزنی برگان) اکثر کارخانه های چوب بری شرکت های بزرگی هستند بنابراین تولیدکنندگان پالت چوبی با یک کارگزار توزیع چوب و یا انباردار به طور مستقیم در ارتباط است. اما در رابطه با چوب های سخت، چون کارخانه های چوب بری به نسبت کوچکتر است تولید کنندگان پالت چوبی مستقیما با خود کارخانه در ارتباط است. در هر صورت در دسترس بودن چوب با صنعت پالت چوبی گره خورده است، و ارائه دهندگان باید چوب هایی را که در زمان در دسترس است را خریداری کنند.

سایر صنایع کنترل کننده عرضه چوب و تقاضا پالت چوبی

چوب های در دسترس بستگی به تقاضای چوب با کیفیت در بازار دارند.برای چوب های نرم، بسیاری از محصولات توسط صنعت ساخت و ساز کنترل می شود. برای چوب های سخت جنگلی، بازار مبلمان و کف پوش بسیاری از تولیدات را در دست گرفته اند.هنگامی که این صنایع کاهش پیدا کنند، مانند سقوطی که در صنعت مسکن رخ داد، تولید چوب نیز کاهش پیدا می کند. بنابراین در دسترس بودن مواد اولیه مورد استفاده در ساخت پالت چوبی کاهش پیدا کرده و در نتیجه قیمت ها افزایش می یابد. از سوی تقاضابرای خرید پالت چوبی ، هنگامی که یک صنعت پر رونق است، نیاز به تعداد زیادی پالت چوبی برای انتقال و ذخیره کالاها دارند. و هنگامی که تقاضا برای این صنایع کاهش می یابد نیاز به پالت چوبی نیز کم می شود.

 


[ بازدید : 449 ]

IPPC چیست و چه نقشی در صنعت پالت چوبی دارد؟

سه شنبه 1 دی 1394
15:16
زهرا مرزبان

IPPC محافظت در برابر انتقال گونه های مهاجم در سراسر مرزهای بین المللی است. از آنجا که گونه های مهاجم خطری عظیم برای جمعیت درخت بومی ایجاد می کنند، مقررات ISMP-15 به شدت برای همه انواع پالت چوبی که مرزهای بین المللی جابه جا می شوند، اجرا می شود. مجازات پالت چوبی با درمان نامناسب هم به شرکت حمل و نقل و هم به تولید کننده پالت چوبی ضربه وارد می کند.

IPPC چیست؟

IPPC مخفف کمیته بین المللی حفاظت از گیاه است. ماموریت آن حفاظت از جمعیت گیاهان در سراسر جهان در مقابل  اثرات مخرب گونه های مهاجم است. یکی از موارد مورد توجه در IPPC جلوگیری از واردات و صادرات این گونه ها به منظور اجرای تدابیر بین المللی گیاهی (ISPM) است، که به طور مستقیم به گونه های موجود در چوب مرتبط می شود. ISPM-15 مخصوص بسته بندی چوب است، و بنابراین پالت چوبی زیر شاخه آن است.

اجرای ISPM-15

آژانس اجرای ISPM-15 در آمریکا به عنوان "APHIS"_ خدمات بازرسی بهداشت گیاهان و حیوانات_ شناخته شده است. آنها قادر به مجازات حمل و نقل های ناسازگار و کارخانه های پالت چوبی هستند. کمیته استانداردهای چوب آمریکا (ALS) مسئول اجرای "درمان حرارتی" است. پایبندی به استانداردهای IPPC در نتیجه تفسیر و اجرا در سطح کمیته ALS است.

به عنوان یک مشتری پالت چوبی ، مهم است که بدانید که تولید کننده شما درمان ISPM-15 را به درستی انجام داده باشد. اگر یک بازرس مرزی متوجه شود که یک پالت چوبی غیر سازگار است، می تواند حمل و نقل شما را به کلی متوقف کند.حتی ممکن است برای شما مجازات و جریمه ای را در نظر بگیرد. شما باید در هنگام خرید پالت چوبی مطمئن شوید که تمام پالت ها به درستی دارای علامت ISPM-15 باشند. حتی اگر پالت ها درمان شده باشند، اما به درستی مهر و موم نشده باشند، به آنها مجوز عبور از مرز داده نخواهد شد.

 


[ بازدید : 445 ]

آیا جایگزینی برای پالت چوبی به منظور انتقال کالا وجود دارد؟

چهارشنبه 27 آبان 1394
10:12
زهرا مرزبان

آیا جایگزینی برای پالت چوبی به منظور انتقال کالا وجود دارد؟

پالت چوبی تنها گزینه ای نیست که برای حمل و نقل و ذخیره سازی کالا استفاده می شود، برخی از صاحبان کسب و کار از ورقه های لغزشی استفاده می کنند و برخی دیگر در یک زمان محصولات خود را در یک جعبه بارگذاری و تخلیه می کنند. هر کدام از این گزینه ها دارای مزایا و معایبی هستند اما کدام بهتر است؟

پالت چوبی

بزرگترین و مهمترین مزیت استفاده از پالت چوبی این است که باعث سهولت جابه جایی محصولات در محیط کارخانه، توزیع و انبار داری می شود. جابه جایی محصولات توسط پالت چوبی معمولا آسان تر و سریع تر از انتقال آنها به صورت دستی است و باعث کاهش هزینه های کارگری می شود. پالت چوبی معمولا با دوام است و تعمیر آن آسان است و دارای هزینه پایینی است.

پالت چوبی دارای دو عیب جزئی ا

ست. اولا نیاز به فضایی برای حرکت لیفتراک و جک پالت دارد که در غیر این صورت از این فضا برای انتقال و ذخیره سازی محصولات استفاده می شد. ثانیا ممکن است بسته به جنس چوب به کار رفته در آنها سنگین باشند.

پالت دارای انواع مختلف است که هرکدام از آنها دارای مزایا و معایبی هستند. پالت آلومینیومی گران قیمت است اما برای بارگیری های سنگین بسیار کارآمد است. پالت چوبی ارزان و مقاوم است و بسیار کاربردی است.

ورقه های لغزشی

ورقه های لغزشی نسبت به پالت چوبی _ به ویژه پالت چوبی ساخته شده از چوب پهن برگان_ دارای وزن پایین تر و نسبتا ارزانتر است. این ورقه ها در محل هایی که فضای کارآمد بسیار مورد اهمیت است مفید است. با استفاده از این ورقه ها می توان در هر متر مکعب از فضای کارخانه و یا انبار محصول ذخیره کرد بدون اتلاف فضا. کاری که با پالت چوبی امکان انجام آن وجود ندارد.

ورقه های لغزشی نیز دارای

نقاط ضعفی هستند. کاربران برای استفاده از آنها باید تجهیزات متنوعی را خریداری و یا اجاره کنند. همچنین این ورقه ها نمی توانند به اندازه پالت چوبی بار حمل کنند بنابراین برای کارخانه هایی که دارای محصولات سنگین هستند گزینه مناسبی نیستند.

بارگذاری دستی

 بارگیری و تخلیه دستی همیشه یک گزینه است. شرکت هایی که دارای محصولات کمی برای بارگذاری هستند از این روش برای انتقال محصولات خود استفاده می کنند.

این نوع انتقال دارای دو مزیت است. این نوع انتقال دارای فضای کارآمد بیشتری است زیرا هیچ فضایی توسط پالت چوبی اشغال نمی شود.هزینه کمتری دارد زیرا نیاز به تهیه تجهیزات مانند پالت چوبی و ورقه های لغزشی ندارد.

با این حال در قسمت های دیگر کار دارای هزینه های بیشتریی است زیرا انتقال کالا ها به صورت دستی نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در بخش کارگران دارد. و نیاز به زمان بیشتری است.

بنابراین استفاده از پالت چوبی به دلیل تناسب بیشتر با بودجه، شرایط بار، صرفه جویی در هزینه های نیروی کار همواره به عنوان یک روش غالب و کارآمد برای حمل و نقل و یا ذخیره سازی کالا است.


[ بازدید : 515 ]

تاثیر KPI پالت چوبی بر تجارت شما

چهارشنبه 8 مهر 1394
12:48
زهرا مرزبان

تاثیر KPI پالت چوبی بر تجارت شما

هنگام خرید پالت چوبی، صاحبان کسب و کار به قیمت، کیفیت و عملکرد چوب و پالت چوبی دقت می کنند. اما KPI پالت چوبی ( شاخص های عملکرد کلیدی) نیز باید اندازه گیری شود. KPI پالت چوبی به چوب بستگی ندارد بلکه به سازنده آن بستگی دارد. که به چهار روش می توان آنرا اندازه گیری کرد.

1.      زمان ارسال

کالا ها را نمی توان بدون پالت چوبی جابه جا کرد.کوچکترین تاخیر به معنی از دست دادن برنامه ها و سفارشات است.اعتقاد بر این است که تولید کنندگان پالت چوبی بهتر است یک معیار ارسال به موقع حداقل 95% داشته باشند.

2.      بهره وری از نیروی کار

بهره وری را می توان با محاسبه درآمد به ازای هر ساعت کار اندازه گیری کرد.

3.      تهیه مواد خام

حفظ یک منبع ثابت از چوب با کیفیت در دوره ای که صنعت چوب مدام در حال تغییر است، مشکل است. ارائه دهندگان پالت چوبی نه تنها باید با یک منبع قابل اعتماد از چوب در ارتباط باشند بلکه باید به هر طریق ممکن یک مرز پیدا کنند. تولید کنندگان پالت چوبی باید هنگامی که چوب در رکود دوره ای است و قیمت پایین تری دارد مقدار بیشتری چوب تهیه کنند و هنگامی که گران تر است کمتر خرید کنند.

4.      بهره وری از مواد

صنعت پالت چوبی فضای زیادی برای کاهش هزینه ندارد، بنابراین تولیدکنندگان ماهر باید هرجایی که فرصت وجود دارد را پیدا کنند. هنگامی که آنها چوب را پیش خرید و نگهداری می کنند، به این معنی است که این تولید کنندگان پالت چوبی کارآمدتر و قابل اعتمادتر هستند.

قیمت و کیفیت چوب بخشی از انتخاب پالت چوبی است اما متدها و فرآیندهای به کاربرده شده توسط تولیدکننده پالت چوبی می تواند بر قابلیت اطمینان، اعتماد و سرعت آنها تاثیر می گذارد. صاحبان کسب و کارها باید به اندازه قیمت به KPI پالت چوبی توجه کنند.


[ بازدید : 581 ]

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی

چهارشنبه 8 مهر 1394
12:43
زهرا مرزبان

عوامل موثر در قیمت پالت چوبی

آیا تا به حال فکر کرده اید که تولیدکنندگان پالت چوبی چگونه قیمت پالت چوبی خود را تعیین می کنند؟ با اینکه پاسخ این سوال به نظر ساده می رسد اما قیمت پالت چوبی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. مواد اولیه ( عمدتا چوب و میخ) و کارگر بیشترین عوامل موثر در قیمت پالت چوبی هستند. نوسانات قیمت معمولا با نوسان در بازارهای چوب های سخت و نرم شروع می شود.

انجام محاسبات

جای تعجب نیست که بخش قابل توجهی از هزینه های تولید پالت چوبی به دلیل چوب است. به منظور درک بهتر از چگونگی قیمت گذاری پالت چوبی، ابتدا باید چگونگی اندازه گیری، قیمت و خریداری چوب را درک کنیم:

چوب به صورت طول تخته اندازه گیری و خریداری می شود.طول تخته یک اندازه گیری حجم است، و شامل اندازه گیری طول و عرض و نتیجه تقسیم بر 12 است. برای تعیین قیمت فروش پالت چوبی، این مقدار با هزینه صرف شده به ازای تعداد کارگران و هزینه های حمل و نقل چند برابر می شود.

هرچه تولید کننده پالت چوبی ، حجم بیشتری چوب در یک دوره تهیه کند، هزینه حمل و نقل آن کاهش می یابد. تخته هایی که در هر پالت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه های مواد خام و نیروی کار استفاده شده برای ساخت پالت چوبی را تحت تاثیر قرار می دهد. این امر به تولیدکنندگان پالت چوبی امکان مانور در تنظیم قیمت را می دهند. همچنین اگر خریدار تعداد بیشتری پالت چوبی تهیه کند ( به عنوان مثال 50000 پالت جوبی به جای 1000) قیمت پرداختی او به ازای هر پالت چوبی کمتر می شود.

 

تنوع در قیمت چوب

هزینه چوب های متنوع تا حد زیادی بسته به نوع چوب، درجه، و زمان خریداری آن است. تولید کنندگان پالت چوبی می توانند چوب های سخت (پهن برگان) و یا نرم (سوزنی برگان) خریداری کنند، و قیمت هرکدام از آنها به دلایل مختلف، متفاوت است.

قیمت چوب سوزنی برگان در اواخر زمستان و اوایل بهار با توجه به قانون عرضه و تقاضا افزایش پیدا می کند. به صورت تئوری، تولیدکنندگان پالت چوبی می توانند برای مقابله با این مانع در طول پاییز و اوایل زمستان که قیمت چوب پایین تر است، چوب راتهیه کنند.

قیمت چوب پهن برگان دارای ثبات بیشتری است، اگرچه در صورت افزایش قیمت، میزان این افزایش معمولا قابل توجه است. به تازگی صنعت با افزایش چشمگیر قیمت چوب جنگلی مواجه شده است و این به دلیل کمبود شدید عرضه است.

هزینه چوب تا حد زیادی به شرایط بازار بستگی دارد.رقابت جدید برای چوب ها درجه پایین و رقابت بین المللی برای چوب و محصولات چوبی، پیامدهایی دارد که باعث افزایش قیمت پالت چوبی شده است.


[ بازدید : 546 ]

صنایع رقیب پالت چوبی در تهیه چوب درجه پایین

چهارشنبه 8 مهر 1394
12:38
زهرا مرزبان

صنایع رقیب پالت چوبی در تهیه چوب درجه پایین

در صنعت پالت چوبی رقابت برای چوب یک جز جدایی ناپذیر است. برخی از صنایع دیگر از چوب های مشابه چوب مورد استفاده در پالت چوبی استفاده می کنند و حاضر هستند برای خرید چوب سوزنی برگان و پهن برگان با درجه پایین نسبت به تولید کنندگان پالت چوبی هزینه های بیشتری پرداخت کنند. در بازار دارای تقاضای زیاد و عرضه کم همواره چهار صنعت با تولید کنندگان پالت چوبی در رقابت هستند:

1.      سازندگان ریل قطار

صنعت راه آهن در حال تجربه رشد قابل توجهی است. با افزایش تقاضا برای خدمات راه آهن، نیاز به تعمیر و نگهداری و ساخت سازه های جدید نیز افزایش می یابد. خطوط راه آهن نیازمند ریل هستند، و ریل راه آهن از چوب ساخته می شود - همان چوب های درجه پایینی که سازندگان پالت چوبی از آنها استفاده می کنند. سازندگان راه آهن قادر به پرداخت قیمت بالاتری برای تهیه این چوب ها هستند. تا زمانی که تقاضا برای ریل های جدید و یا نیاز به بتعمیر ریل های قدیمی وجود دارد، تولیدکنندگان ریل های راه آهن بر عرضه کنندگان چوب فشار وارد می کنند.

2.      صنایع نفت و گاز طبیعی

صنایع نفت و گاز در شمال امریکا دارای رونق زیادی است، و این صنایع در حال ساخت خطوط لوله برای انتقال محصولات خود از داخل کشور به بنادر ساحلی هستند. گسترش زیرساخت، ایجاد کننده تقاضا برای ساخت یک مسیر برای جرثقیل به منظور پشتیبانی از تجهیزات سنگین است. درست مانند سازندگان ریل های راه آهن، سازندگان این مسیر ها نیز قادر به پرداخت پول بیشتری برای چوب های با درجه پایین که سازندگان پالت چوبی از آنها استفاده می کنند، هستند.

3.      صنایع کفپوش چوبی

کفپوش های چوبی دارای طرفداران زیادی هستند. در حالی که این به طور معمول به صنعت پالت چوبی تاثیر نمی گذارد، اما امروزه استفاده از چوب های درجه پایین برای ساخت کفپوش های روستایی و یا ترمیم انواع فرسوده آن ها بسیار مرسوم است. گاهی اوقات آنها حتی از پالت چوبی دست دوم برای ساخت این کف پوش ها استفاده می کنند! اگر ساخت و ساز مسکونی و یا بازسازی افزایش پیدا کند، ممکن است صنایع کفپوش تمایل به پرداخت هزینه بیشتری نسبت به سازندگان پالت چوبی برای تهیه این چوب ها داشته باشند.

4.      کارخانه خمیر کاغذ

تولید کنندگان کاغذ به منظور پردازش خمیر چوب و ساخت کاغذ چوب را خریداری می کنند و کارخانه های تولید چوب برای تهیه این چوب ها حاضر به پرداخت پاداش هستند. هدف کارخانه های تولید کاغذ همان چوب هایی است که در پالت چوبی استفاده می شود. اگر تقاضا برای کاغذ و تولیدات کاغذی در همین حد بالا بماند، کارخانه ولید چوب به خرید این چوب ها با قیمت بالاتر ادامه خواهد داد.


[ بازدید : 434 ]

انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

شنبه 28 شهريور 1394
12:18
زهرا مرزبان

انتخاب چوب برای تولید پالت چوبی

انتخاب اینکه چه چوبی برای ساخت پالت چوبی استفاده شود معمولا به قیمت و دوام چوب بستگی دارد. چوب یک ماده ارزان قیمت، بسیار محکم است و بعد از تبدیل شدن به پالت چوبی قابل بازیافت است. و به طور قابل توجهی در سرار جهان مورد استفاده قرار می گیرد.برخی از تولیدکنندگان تخصصی، نیاز به پالت های فلزی و یا پلاستیکی دارند، اما این مواد خیلی گران تر هستند.برای اکثر بخش ها، چوب محبوب ترین ماده در دسترس است.

انتخاب چوب

اولین گزینه ای که باید در نظر گرفته شود نوع چوب مورد استفاده در ساخت پالت چوبی است. مطالعات اخیر بیانگر وجود طیف وسیعی از کیفیت در بازار پالت چوبی است. تولید کنندگان معتبر پالت چوبی از چوب های با کیفیت بالا برای تولید و ساخت پالت چوبی استفاده می کنند.پالت چوبی از هسته چوب پهن برگان تهیه می شود. هنگامی که قسمت های خارجی یک درخت برای ساخت وسایل دیگر استفاده می شود، هسته آن برای تولید پالت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیش از دو برابر پالت های چوبی از چوب جنگلی سخت ساخته شده اند. بیش از 60% پالت های چوبی ساخته شده از چوب پهن برگان ترکیبی از چوب های مختلف هستند اما 27% از چوب بلوط و یا هسته چوب های سخت دیگر ساخته شده اند. از آنجا که هسته چوب های جنگلی مانند بلوط و گیلاس با دوام تر هستند، پالت چوبی ساخته شده از این نوع چوب ها برای بارهای سنگین و آسیب پذیر ایده آل تر هستند. چوب های سخت به سه صورت زیر دسته بندی شده اند، تراکم بالا، متوسط و پایین. و انتخاب نوع آن به نیاز شما بستگی دارد.

پالت چوبی ساخته شده از چوب های نرم، از سوی دیگر، برای بارگیری های سبک تر و کمتر آسیب پذیر مانند بسته های دستمال کاغذی مناسب هستند. دوام نرم چوب ها را می توان با خشک کردن از طریق کوره افزایش داد. انجام فرآیند خشک کردن چوب کاج زرین در کوره، این چوب را از نظر استحکام با برخی از پهن برگان برابر می کند. سوزنی برگان از پهن برگان سبک تر هستند و شرکت با در نظر گرفتن بسته ها و حمل و نقل آنها جنس پالت چوبی را انتخاب می کند. بدیهی است مشتریانی که بارهای سنگین حمل می کنند نیاز به پالت چوبی قویتر برای پشتیبانی کالاهای خود دارند. امروزه چوب یک راه حل موثر برای نیازهای پالت در آمریکا است. پالت چوبی هنوز هم در بسیاری از کسب و کار ها که دارای بخش نقل و انتقال محصولات هستند مورد استفاده اند.


[ بازدید : 518 ]

عرضه کننده پالت چوبی چگونه می تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟

شنبه 28 شهريور 1394
12:14
زهرا مرزبان

عرضه کننده پالت چوبی چگونه می تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟

تولید کننده پالت چوبی شما، بیش از یک عرضه کننده پالت چوبی برای شما است. آنها می توانند یک شریک برای فعالیت شما باشند، زندگی شما را راحت تر کنند و در صرفه جویی پول به شما کمک کنند.خدمات قابل ارائه از طرف عرضه کننده پالت چوبی عبارتند از حذف پالت چوبی دست دوم و سایر مواد قابل بازیافت و حتی مدیریت موجودی پالت چوبی شما. هرگونه خدمات پس از فروش که فروشنده پالت چوبی می تواند به شما ارائه دهد را خواستار شوید.

بازیافت، و احیای مواد

پالت چوبی ممکن است به نظر شما یک سرویس یک طرفه باشد. شما برای حمل و نقل به آنها نیاز دارید و بعد از مدتی دارای یک موجودی انبوه از پالت چوبی هستید.اکثر تولیدکنندگان پالت چوبی، می توانند پالت چوبی را که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد را دریافت و مشکل از بین بردن آنها توسط خود شما را برطرف کنند. هنگامی که یک محموله پالت چوبی ارسال می شود، عرضه کننده پالت چوبی شما می تواند پالت های چوبی ناکارآمد را گاها بدون دریافت هزینه مجدد از شما دریافت و اوراق کند، و یا حتی برای تولید مجدد آنها را بشکند و یا برای بازیافت آنها به مالچ جمع آوری کند.این موجب صرفه جویی در هزینه حمل مواد قابل بازیافت شما و آزاد کردن فضا در کارخانه و یا انبار می شود.

 

 

مدیریت موجودی پالت چوبی شما توسط عرضه کننده

خرید پالت چوبی غالبا یک اولویت پایین برای بسیاری از کسب و کارها است اما ممکن است مشکلات جدی برای شما ایجاد کند اگر به درستی آنها را مدیریت نکنید. بدون پالت چوبی ، عملیات نقل و انتقالات شما آهسته صورت می گیرد و یا به کلی متوقف می شود.سفارش پالت چوبی در لحظه آخر ممکن است هزینه شما را افزایش دهد و یا زمان عملیات را بیشتر کند. این ایده خوبی است که با یک عرضه کننده قابل اعتماد همکاری داشته باشید که بتواند موجودی پالت چوبی شما را مدیریت کند. با دسترسی به برنامه های تولید شما، عرضه کننده پالت چوبی مطمئن خواهد بود که شما هیچ گاه با کمبود و فقدان پالت چوبی مواجه نمی شوید. این کار برای هر دوطرف دارای سود است زیرا موجودی پالت چوبی شما همیشه به اندازه کافی است و عرضه کننده نیز بهتر می تواند برنامه های خود را تحقق ببخشد.

 صنعت پالت بسیار رقابتی است و دارای تولیدکنندگان زیادی است که بر ارزانترین قیمت پالت چوبی تمرکز دارند. با این حال عرضه کننده پالت چوبی شما می تواند بیش از یک تامین کننده پالت چوبی با کیفیت برای نیازهای شما باشد.


[ بازدید : 567 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پالت چوبی است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت aramblog.ir
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]